درمان موثر سوزش سر دل

پرشین فال

امروز بعدازظهر روز چهار شنبه بیست و چهارم مهر 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
نرم افزار مدت تماس


طالع بینی باستان

گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار مدت تماس
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید
درمان موثر سوزش سر دل

روز : ماه : سال :

لحظاتی را با پرشین فال سرگرم شوید...! لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

راهکارهای رهایی از سوزش سر دلمصرف غذاهاي چرب و ادويه‌دار مثل سس‌هاي خامه‌اي، غذاهاي سرخ كرده، كيك‌ها، بيسكوئيت، شكلات، پنير و دسرها را به حداقل برسانيد.
متخصصان گوارش در انگليس اعلام كردند كه بيش از 6 ميليون نفر در اين كشور هر هفته با مشكل سوزش سردل مواجه مي‌شوند اما بسياري از اين موارد در واقع قابل پيشگيري هستند.

به گزارش ايسنا، با 10 راه‌ كار ساده اما موثر مي‌توان از بروز اين ناراحتي گوارشي جلوگيري كرد.
بنا بر گزارش پايگاه اينترنتي مدگورو، اين 10 راه‌ كار عبارتند از:

1-‌از محصولات و نوشيدني‌هاي پروبيوتيك استفاده كنيد. اين محصولات به رشد باكتري‌هاي مفيد در روده‌هاي شما كمك مي‌كنند و اين باكتري‌ها به نوبه خود عملكرد دستگاه و اعضاي گوارشي بدن را بهبود مي‌بخشند.

2- بدن را در وضعيت صحيح نگه داريد. شكل نامناسب بدن در حالت نشسته يا ايستاده علائم اين مشكل گوارشي را تشديد مي‌كند. بنابراين توصيه مي‌شود كه پشت ميز صاف بنشينيد و هنگام راه‌ رفتن بدن خود را كشيده نگه داريد به طوري كه شانه‌هايتان به عقب كشيده شود و شكم خود را به داخل بكشيد. همچنين مي‌توانيد در كلاس‌هاي يوگا شركت كنيد تا به نتيجه مطلوب برسيد.

3- وعده‌هاي غذايي منظم و با حجم كم داشته باشيد. مدت طولاني گرسنه ماندن و يا مصرف حجم زياد غذا در يك وعده بويژه ميان وعده‌هاي چرب و شيرين، سوزش سردل را تشديد مي‌كند.

4- حتما مراقب اندازه دور كمر خود باشيد. وزن زياد فشار روي ناحيه شكم را افزايش مي‌دهد و علائم اين ناراحتي را وخيم‌تر مي‌كند.

5- مصرف غذاهاي چرب و ادويه‌دار مثل سس‌هاي خامه‌اي، غذاهاي سرخ كرده، كيك‌ها، بيسكوئيت، شكلات، پنير و دسرها را به حداقل برسانيد.

6- سيگار را ترك كنيد. سيگار بزاق دهان را كاهش مي‌دهد در حالي كه بزاق يكي از سدهاي دفاعي بدن در برابر آسيب احتمالي به حدي است و حاوي مواد شيميايي خنثي كننده اسيد است.

7- مصرف غذاهاي حاوي فيبر خوراكي مثل ميوه‌ها را افزايش دهيد تا سيستم گوارشي بدن شما سالم بماند.

8- بي‌ترديد ورزش كردن نيز سيستم هاضمه را بهبود مي‌بخشد لذا توصيه مي‌شود كه هر روز 30 دقيقه تمرينات آرام آيروبيك را انجام دهيد.

9- يك دفتر يادداشت روزانه غذايي تهيه كنيد و هر بار كه دچار علائم سوزش سردل شديد آن را يادداشت نماييد. اين كار را دو تا 4 هفته ادامه دهيد تا اينكه بتوانيد تشخيص دهيد كدام يك از مواد غذايي موجب بروز اين عارضه در شما مي‌شوند و كدام خوردني‌ها براي شما بي‌خطر و سالم هستند.

10- از مصرف افراطي چاي و قهوه پرهيز كنيد و آن را به سه نوبت در روز محدود كنيد. در عوض از چاي‌هاي گياهي و ميوه‌اي طبيعي و چاي سبز استفاده كنيد. نوشابه‌ها و آب ميوه‌هاي گازدار و حاوي كربنات نيز براي شما مفيد نيستند بنابراين آب و آب ميوه‌هاي طبيعي را جايگزين آنها كنيد.