اخرین خبر از لیبی

پرشین فال

امروز قبل ازظهر روز چهار شنبه بیست و چهارم مهر 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
نرم افزار ویژه


طالع بینی باستان

گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید
اخرین خبر از لیبی

روز : ماه : سال :

لحظاتی را با پرشین فال سرگرم شوید...! لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

قذافی به تاریخ پیوست!دادستان عالی دادگاه جنایی بین المللی (لاهه) دقایقی پیش از بازداشت معمر قذافی خبر داد که همچنان از سوی انقلابیون حاضر در طرابلس تایید نشده است.اهالی شهر طرابلس لحظاتی بعد از سقوط قذافی در میدان مرکزی شهر طرابلس به جشن و شادی پرداختند و پرچم جدید سه رنگ سبز، مشکی و قرمز با علامت ماه و ستاره را جایگزین پرچم سبز رژیم قرافی کردند. حمد القذافی (از پسران قذافی) در جریان سقوط طرابلس به همراه مادرش و چند از اعضای خانواده خودش تسلیم شده است و هم اکنون در سلامت کامل بسر می برند

به گزارش آخرین نیوز، منابع خبری از سقوط طرابلس به دست انقلابیون لیبی، تسلیم شدن یگان دفاع از قذافی و بازداشت "سیف الاسلام" و "محمد" دو تن از فرزندان دیکتاتور خبر دادند.

به گزارش  شبکه های خبری الجزیره و العربیه با پیروزیها و پیشرویهای چند ساعت گذشته انقلابیون در طرابلس در نهایت پایتخت لیبی سقوط کرد و به دست انقلابیون افتاد.

گزارشها نشان می دهد سقوط طرابلس پس از تسلیم شدن یگان دفاع از طرابلس رخ داده است که در پی مشاهده حضور انقلابیون تصمیم گرفتند تسلیحات خود را واگذار کرده و دروازه های پایتخت را به روی انقلابیون باز کنند.

یکی از انقلابیون لیبی در گفتگو با العربیه اظهار داشت: محمد القذافی (از پسران قذافی) در جریان سقوط طرابلس به همراه مادرش و چند از اعضای خانواده خودش تسلیم شده است و هم اکنون در سلامت کامل بسر می برند و تعدی به آنها صورت نخواهد گرفت.

شبکه خبری الجزیره نیز در خبری فوری از بازداشت "سیف الاسلام" از  پسران قذافی خبر داد. این در حالی است که منابع موثق تاکید دارند شخص قذافی همچنان در پایتخت لیبی حضور دارد و به کشور دیگری فرار نکرده است.

سخنگوی انقلابیون لیبی در گفتگو با العربیه اظهار داشت: بزودی خبری را اعلام می کنیم که مردم لیبی را بسیار خوشحال خواهد کرد. انقلابیون لیبی تاکید دارند در صورت تسلیم شخص قذافی، به وی آسیبی نمی رسانند اما وی را به طور عادلانه محاکمه می کنند.

این در حالی است که "ماریان اوکامبو" دادستان عالی دادگاه جنایی بین المللی (لاهه) دقایقی پیش از بازداشت معمر قذافی خبر داد که همچنان از سوی انقلابیون حاضر در طرابلس تایید نشده است.

منابع خبری پیش از این اعلام کرده بودند نیروهای وابسته به انقلابیون در طرابلس که پیش از این جرات خودنمایی نداشتند پس از مشاهده پیشروی انقلابیون، تصمیم گرفتند به طور دسته جمعی علیه قذافی شورش کنند مسئله ای که تنها در یک روز سقوط رژیم قذافی را رقم شد.

پیوستن نظامیان قذافی به صفوف انقلابیون، تصرف ساختان رادیو ملی لیبی بدست انقلابیون، کشته شدن رئیس مخابرات لیبی، اعلام امادگی ناتو برای همکاری با انقلابیون لیبی از جدیدترین اخبار از تحولات لیبی است.

 

بدنبال اعلام قطعی خبر سقوط رژیم قذافی و کنترل کامل شهر طرابلس بدست نیروهای انقلابی، جدیدترین اخبار از تحولات لیبی به شرح ذیل است.

هزاران تن از نظامیان قذافی پس از سقوط طرابلس پایتخت لیبی خود را تسلیم نیروهای انقلابی کردند.

 مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای انتقالی لیبی نیز از سقوط کامل طرابلس و رژیم معمر قذافی خبر داد.

  شبکه تلویزیونی الجزیره از کشته شدن السوئسی رئیس مخابرات لیبی خبر داد که چندی پیش نیز فرزندش در درگیری با انقلابیون کشته شد.

 در پی سقوط طرابلس و رژیم قذافی، هزاران تن از زندانیان در شهر طرابلس آزاد شدند.

 ساختمان رادیو ملی لیبی در طرابلس بدست نیروهای انقلابی تصرف شد.

 در پی سقوط قذافی، ناتو در پیامی از همکاری با انقلابیون لیبی خبر داد.

 اهالی شهر طرابلس لحظاتی بعد از سقوط قذافی در میدان مرکزی شهر طرابلس به جشن و شادی پرداختند و پرچم جدید سه رنگ سبز، مشکی و قرمز با علامت ماه وس تاره را جایگزین پرچم سبز رژیم قرافی کردند. 

 همچنین مردم که اط سقوط قذافی به وجد آمده‌اند در شهرهای مختلف تصاویر قذافی را در کف خیابان پهن کرده و لگدمال کردند.

در پی اعلام قطعی سقوط رژیم قذافی، مردم شهرهای مختلف لیبی از ساعت‌ها پیش به خیابان‌ها ریخته و به جشن و شادی میپردازند.

از نکات جالب در این شادیها اینکه اکثر مردم به همراه انقلابیون و نیروهای نظامی با بالابردن سلاح و سردادن شعار الله اکبر به شادی میپردازند.

به رغم اینکه رژیم قذافی در ساعات اولیه بامداد امروز سقوط کرد، جشن سقوط قذافی از همان نیمه‌های شب برگزار شد و مردم با شور و شوق انقلابی و. سوار با خودروها و سردادن شعارهای الله اکبر، این پیروزی بزرگ را جشن میگیرند.

در حال حاضر نیروهای انقلابی کنترل کامل شهر طرابلس پایتخت لیبی را بدست گرفته و قذافی نیز در پیامی اعلام کرده که از کشتن مردم ناراحت است و آماده مذاکره با نیروهای انقلابی است.

رئیس شورای انقلابیون لیبی نیز از نیروهای انقلابی خواسته تا بیش از به درگیری با نظامیان قذافی ادامه ندهند.

عدبالحکیم بلحاج رئیس شورای نظامی طرابلس نیز لحظاتی پیش در بین مردم در میدان الخضراء حاضر شد و از تسلیم شدن گروه به گروه نظامیان قذافی به صوفوف انقلابیون خبر داد.