تمکین یعنی

پرشین فال

امروز قبل ازظهر روز جمعه بیست و چهارم آبان 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
#40112 Mehrii Mehrii در صفحه الهام میگه :
دو شنبه 22 آذر 95 - 18:12  
 
4
 
1
تسلیم
تسلیم

تمکین یعنی
عشق ورزی همسران بشرط چاقو ببخشید قانون ^_^

 •  
  0
   
  0
  توسط zenith در تاريخ 22 آذر 95 | 22:34


  ,,چرا اسلام کتک زدن زن از طرف مرد را تجویز کرده است؟,,

  سوال
  کتک زدن_ حتی کتک آرام_ یک عمل غیر انسانی است، در باره ی این آیه: وَ اللاّتی تَخافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَ اهْجُرُوهُنَّ فِی الْمَضاجِعِ وَ اضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَکُمْ فَلا تَبْغُوا عَلَیْهِنَّ سَبیلاً إِنَّ اللّهَ کانَ عَلِیًّا کَبیرًا ،) ، چه نظری دارید؟ بالاخره، مگر می شود با مقررات 14 قرن قبل زندگی کرد؟

  پاسخ

  می دانید که یکی از دستورات اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر است که مراتبی دارد:

  مرتبه اول ـ اظهار ناراحتی با اخم یا برگرداندن صورت و رو.

  مرتبه دوم ـ امر و نهی زبانی.

  مرتبه سوم ـ امر و نهی بوسیلة اعمال قدرت مثلاً ظرف شراب را از کسی که می خواهد شراب بنوشد، بگیرد یا دست او را بگیرد و یا او را بزند.

  بعد از این مقدمه عرض میشودِ در این آیه بعنوان نهی از منکر می فرماید: زنانی را که آثار عدم اطاعت در آنها هویدا شد، موعظه کنید و در مرحله بعد اگر موعظه تأثیر نداشت در رختخواب پشت به آنان بخوابید و اگر باز هم تأثیر نگذاشت آنان را بزنید پس اگر شما را اطاعت کردند دیگر بر آنها هیچ راهی را برای سرزنش مجوئید که خدا والای بزرگ است.

  در اینجا توضیح چند نکته لازم است:

  منظور اطاعت در غذا پختن یا اینکه چرا لباسها را نشستی یا این قبیل امور نیست بلکه منظور اطاعت در اموری است که وظیفه زن است یعنی آمیزش و امورات جنسی است که زن راواجب برای کتک مینماید.

  و منظور از ”زدن“ آن نیست که او را چنین و چنان بزنید بلکه همانطور که در مراتب امر به معروف توضیح داده شد، تا اینکار با مرحله ضعیف انجام می شود از مرحلة قوی تر باید اجتناب کرد، پیامبر اکرم (ص) فرمود: زن لعبت است، هر کس او را گرفت مراقب باشد که ضایعش نسازد.


  [1] الکافی ج 5 ص510 ، باب إکرام الزوجة . ص : 509

  [2] الکافی ج 5 ص 509 ، باب إکرام الزوجة . ص : 509


  با سلام شما فرمودید زدن در اینجا مربوط به وظیفه واجب زن در امرزناشویی است این سوال برایم مطرح شده شاید اون موقع که زن تمکین نمی کند میل جنسی نداشته باشد او ان موقع از این عمل متنفر باشد یا عادت باشد یا ازنظر روحی اصلا وضعیت خوبی ندارد در این موارد جواب چیست؟ ممنون میشم پاسخم روبدید.

  جوابیه

  اون موقعی که عذری شرعی داره که معلوم است همون خدایی که فرموده اطاعت شوهر واجب است همون خدا فرموده در ایام عادت نزدیکی حرام است. در ایامی هم که میل جنسی ندارد باید سعی کند باخوبی و خوشرویی شوهرش را راضی کند که میل به این کار ندارد واینکه زدن زن کاربدی است درست اما اینکه درقران نوشته نبایدبازدن شکستگی استخوان وپارگی پوست بوجودآید.
  ..............................................
  قضاوت با شماست
  ماکه نفهمیدیم چه شد آخرش اگرکاری بده ومردوده که دیگه نمیشه بااین اراجیف ماله کشی کرد
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  یه سریال اروپایی میدیدم بنام ,,وکیل وقانون,,که خانم رفته ازشوهرش شکایت کرده که بهش تجاوزکرده !!!
  یعنی وقتی که اون مایل نبوده به زورمتوسل شده تفاوت جوامع مدنی راببینید با جامعه اونا