.................

پرشین فال

امروز بعدازظهر روز جمعه هشتم اردیبهشت 96 - ساعت :
کانال تلگرام پرشین فال
درباره صفحه :
 
53
| مدیر : miad
تموم شد...
شما هم دوست دارید تو این بحث شرکت کنید؟! :))
همین حالا ثبت نام کنید
#40852 miad miad میگه :
شنبه 02 اردیبهشت 96 - 18:40  
 
8
 
1
miad
miad

هر چه انسان تر باشیم زخمها عمیق تر خواهند بود .
هر چه بیشتر دوست بداریم بیشتر غصه خواهیم داشت . بیشتر فراق خواهیم کشید و تنهایی هایمان بیشتر خواهد شد .
شادی ها لحظه ای و گذرا هستند
شاید خاطرات بعضی از آنها تا ابد در یاد بماند،
اما رنجها داستانش فرق می کند
تا عمق وجود آدم رخنه می کند و ما هر روز با آنها زندگی میکنیم ..
انگار که این خاصیت انسان بودن است ... !

#40833 saba77 saba77 میگه :
جمعه 25 فروردین 96 - 23:26  
 
6
 
0
.......
.......

....

#40820 miad miad میگه :
پنج شنبه 24 فروردین 96 - 8:10  
 
11
 
5
miad
miad

با بعضی‌ها حال آدم یک جوری می‌شود...
یک جور خوب...!
از آن خوب‌هایی که شبیه خوردن آب یخ وسط گرمای تابستان است...
یا شاید هم شبیه خوردن گوجه سبز با نمک است که به تلخی هم نمی‌زند...
شبیه قدم زدن در زیر باران...!
می‌دانی آدم خیالش یک جورِخاص راحت است...
راحت از آن‌که خوبیشان هیچ‌وقت ته‌نشین نمی‌شود...
این جور آدم‌ها شبیه فرش، رنگ به رنگ نمی‌شوند،
شبیه باران می‌مانند...
همین قدر لطیف،
همین قدر آرام،
همانقدر دلنشین...

#40815 miad miad میگه :
دو شنبه 21 فروردین 96 - 11:41  
 
8
 
0
miad
miad

بعضی چیزها را باید سر وقت خودش داشته باشی ، وقتش که بگذرد دیگر بود و نبودش برایت فرقی نمیکند چون به نبودنش عادت کرده ای و یاد گرفته ای چگونه بدون اینکه داشته باشی أش ، زندگی کنی....

بعضی چیزها ، مثل حس ها و تجربه ها ؛ دوره ی خاص خودش را دارد
مثلأ یک دوره ای آدم دوست دارد عاشق باشد ...مثل خیلی های دیگر کادو بخرد ، ذوق کند ، برای کسی مهم باشد...

وقتی نیست ، زمانش که بگذرد دیگر فایده ای ندارد...کم کم به تنها بودن میان جمعیت بزرگ دو نفره ها عادت می کنی و یاد می گیری تنهایی حال خودت را خوب کنی !!

#40733 miad miad میگه :
چهار شنبه 25 اسفند 95 - 13:33  
 
8
 
0
miad
miad

من گوش دادن را به حرف زدن،مطالعه کتابها را به جای روابط سطحی اجتماعی،بودن و فعالیت در دنیای مجازی را به شرکت در دنیای روابط اجتماعی واقعی،تنهایی را به جمع،خانه ماندن را به شرکت در مهمانی و دورهمی،ترجیح میدهم.من یک درونگرای اصیل و نابم.من خودمم.خود خود خودم و هیچ علاقه ایی به تغییر این خصوصیاتم ندارم.درونگرایی شخصیت واقعی من است.

#40654 miad miad میگه :
سه شنبه 10 اسفند 95 - 19:57  
 
7
 
0
miad
miad

در دنیای امروزی برونگرایی در مقابل درونگرایی قرار میگیرد.درونگراها در یک جامعه که براساس آرمان برونگرایی به پیش میرود همچون زنان هستند در مقابل مردان!
تمام امکانات جامعه و کل ساختار آن طوری طرح ریزی شده که موافق با خواسته و آسایش برونگراها باشد.کلاسهای درس که بصورت گروهی تشکیل میشود،شرکتها واداراتی که کارمندان را در یک محیط وسیع و در کنار هم قرار میدهد و به طور کلی آنچه تبلیغ و تشویق میشود برونگرایی است!
در چنین جامعه ایی که براساس آرمان برونگرایی است دیگر جایی برای درونگراها و ابراز وجودشان باقی نمیماند و آنها مجبورند برای کمی خلوت و تنهایی که لازمه بقای انهاست به کنج اتاقها و داخل کمد لباسها و توالت ها و امثال این پناه ببرنند.جامعه طرفدار برونگرایی که خصوصیات ان را تبلیغ میکند،مثل(انسان ایده ال انسانی کاملا معاشرتی است که تند تند و بدون تعمق حرف میزند،با گروها و تیمها خوب کار میکند،ریسک کردن را به تعمق ترجیح میدهد و سریع تصمیم میگیرد و....)باعث میشود که درونگرایی به همراه خویشان نزدیکش یعنی-حساسیت،جدیت و خجالت-یک خصیصه درجه دو محسوب شده و جایی باشد بین یاس و بیماری!(حتما اگر درونگرا هستید این جمله را از یکی از نزدیکانتان شنیده اید که :تو بیش از حد توو خودت هستی،مشکلی داری؟!!)درونگراها برونگرا همچون زنان در دنیای مردان بخاطر خصیصه هایی که مربوط به جوهر و ذات و کانون وجودشان هست،نادیده گرفته شده و به حاشیه و انزوا رانده شوند(طوریکه درونگرا مجبور است خصوصیات خود را پنهان کند و خود را یک برونگرا جلوه دهد حتی اگر عذاب بکشد!!)
برونگرایی به یک ابزار سرکوب گرانه تبدیل شده که باعث میشود بسیاری از ما (درونگراها)احساس میکنیم باید خود را با آن وفق دهیم.
آرمان برونگرا در بسیاری از مطالعات ثبت شده و خصوصیات آن شرح داده شده است.اما به اشتباه در جامعه افراد پرحرف در ردیف افراد باهوش و جذاب و خواستنی و جالبتر قرار گرفته شده اند!!در حالیکه ما میدانیم هیچ رابطه ایی بین پرگویی و باهوشی نیست.
جامعه با پذیرش سریع و سرسری آرمان برونگرا اشتباه بزرگی میکند.چرا که بسیاری از بزرگترین ایده ها و هنرها و نوآوریها_از نظریه تکامل گرفته تا گلهای آفتابگردان ونگوگ یا کامپیوتر شخصی_محصول ذهن اشخاصی است که ساکت و آرام بوده اند و میدانستند چگونه خودشان را با درونشان همسان کنند.
باید اعتراف کرد که بدون درون گراها دنیا عاری از بسیاری چیزها بود که امروزه دارد.

اگر شما یک درونگرا هستید میدانید که تعصبات جامعه علیه افراد ساکت و تنهایی طلب میتواند چه ضربات روحی بزرگی در شما ایجاد کند.
کودکان درونگرای بسیاری بوده اند که همواره از سوی والدینشان تشویق و گاهی تهدید و مورد فشار قرار میگرفتند که:چرا تو مثل پسر یا دختر همسایه نیستی!!!؟؟؟یا اینکه همیشه به شما کنایه و سیخونک میزدند که؛هی تو از لاک خودت بیا بیرون!!
باید جامعه این را بفهمد و قبول کند که برخی انسانها(درونگراها)هرجا میروند مانند حیوانات لاک خود را هم میبرند!!
شما ب عنوان یک درونگرا شاید هنوز هم وقتی مهمانی شامی را رد میکنید تا بشینید و در تنهایی کتاب بخوانید احساس گناه کنید یا شاید دوست داشته باشید که تنهایی به رستوران بروید و بدون تحمل نگاههای ترحم آمیز مشتریان رستوران غذایتان را بخورید و یا شاید هنوز هم جملات کنایه آمیزی علیه خود میشنوید که علیه انسانهای ساکت ذهن گرا میباشد.

زندگی ما علاوه بر جنسیت و نژادمان،عمیقا با شخصیتمان شکل میگیرد،ما در انتخاب همسر،انتخاب دوست ،طرز صحبت،حل اختلاف،و موفق یا ناموفق شدنمان همواره تحت تاثیر شخصیتمان هستیم.یک درونگرا باید آنطور زندگی کند که میباید باشد!!!

#40601 miad miad میگه :
دو شنبه 02 اسفند 95 - 17:19  
 
5
 
0
صبح . ظهر . شب
صبح . ظهر . شب

اینجا خالیا گرون پر میشه...