از شیر مرغ تا جون آدمیزاد

پرشین فال

امروز قبل ازظهر روز پنج شنبه یکم فروردین 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
درباره صفحه :
 
11
| مدیر : zahrash
هرچیز عجیب وغریبی رو میتونید اینجا ببینید.
چهار شنبه 11 شهریور 94 - 11:38  
 
6
 
2
دختری با پاهای عجیب
دختری با پاهای عجیب

به گزارش سه نسل، بر اساس اعلام رسانه های چینی، یک دختر بچه ۳ ساله چینی از یک بیماری رنج می برد که باعث شده است پاهای وی بزرگتر از حد معمول خود باشند. یو یو دختر بچه ۳ ساله چینی دارای بیماری عجیبی است که این بیماری باعث می شود پاهای این دختر بچه با سرعت بسیار بالایی رشد کنند.
پاهای یو یو دائما در حال متورم و سنگین شدن هستند که راه رفتن را برای او بسیار دشوار کرده است.

خانواده این دختر بسیار فقیر هستند و از مخارج معالجه دخترشان بر نمی آیند ولی پدر بزرگ یو یو در حال جمع آوری و به دست آوردن پولی است که بتواند نوه خود را درمان کند.

سه شنبه 03 شهریور 94 - 12:00  
 
5
 
0
گربه ی باحجاب
گربه ی باحجاب

از این گربه حجاب رو یاد بگیرید

یک شنبه 01 شهریور 94 - 11:51  
 
6
 
0
کمپین آفتاب
کمپین آفتاب

حاضری واسه کاهش درد و رنج کاری کنی؟
اگر نه، همین حالا این متنو پاک و فراموش کن. اما اگر واقعاً مایلی
.
.
.
.
به کمپین آفتاب خوش آمدی!

این کمپین آفتاب چی هست؟
یه تمرین آسون و شخصی سه روزه واسه داشتن یه دنیای بهتر، که کافیه براش سه تا کار کوچیک انجام بدی: اول- کیا هستن؟؛ دوم- چیکار باید بکنم؟؛ سوم- آخرش که چی؟

حالا چرا آفتاب؟
چون یکسان و بیدریغ به همه جا می تابه

اما همین اول کار یه شرط کوچولو هم داریم:
- جوگیر نشیم. این متنو تا آخر بخونیم، فکر کنیم، بعد یا فراموشش کنیم، یا بدون هیجانزدگی قبولش کنیم و همراه بشیم.

حاضری؟ خب بزن بریم ...

• قدم اول: کیا هستن؟ جواب: همه.
چه جوری؟ یه توفان مجازی راه میندازیم:
واسه این کار این متنو با ایمیل، فیس بوک، شبکه‌های اجتماعی و غیره واسه همه می فرستیم و همه رو در جریان میذاریم. یادمون می مونه که قدرت آفتاب توی یکرنگی همه ما با همدیگه است تا در نهایت انرژی همه مون متمرکز بشه، پس به هیچ وجه این متنو تغییر نمیدیم، تا این یکرنگی و تمرکز حفظ بشه.

اگرم تواناییش رو داریم این متنو به زبانهای دیگه ترجمه می کنیم و واسه دیگران می فرستیم (از کجا معلوم؟ شاید کشورهای دیگه هم همراه شدن. چه بهتر!).

قدم اول تا ساعت آخر کمپین ادامه پیدا می کنه، یعنی از حالا تا آخر کمپین، به محض دریافت این متن اونو واسه دیگران می فرستیم. اگه متن دوباره به دستمون رسید خب چه بهتر، چون معلوم میشه قدم اول موفق بوده. به هر حال بعد از خبررسانی، دیگه توی این مرحله کاری نداریم.

• قدم دوم: چیکار باید بکنم؟
اصل ماجرا از ساعت 8 صبح روز یکشنبه اول شهریور (یعنی ساعت 4 و 30 بامداد به وقت گرینویچ روز 23 آگوست 2015) شروع میشه و به مدت 63 ساعت ادامه پیدا می کنه. توی این مدت کارایی که باید بکنم اینه:

1- با خودم مرور می کنم که ارزش انسان به همین انسان بودنه. نه به رنگ، نژاد، دین، مذهب، اعتقاد، طبقه اجتماعی، جنسیت، سن، ملیت، زبان و ...
2- یادم می مونه که هر کسی یه بار زنده است زندگیشم مربوط به خودشه، پس بهتره من وقتم رو بذارم روی راه و زندگی خودم، و مقایسه، قضاوت و حسادت رو بذارم کنار.
3- اشتباهات چی؟ خب اشتباه هم بخشی از زندگی ماست. راهش سرکوفت زدن نیست، بلکه راهش برگشتن و روبراه کردن خرابیهاست. همین. حالا که همه مثل همیم و امکان اشتباه داریم، توی دلم داد میزنم: آهای کینه، دشمنی، نفرت! خداحافظ؛ و سلام به بخشش و عشق.
4- عصبانی نمی شم - نه از خودم نه از بقیه (حالا با دلیل یا بی دلیل)! هر وقت دیدم دارم جوش میارم، یه کم مکث می کنم.
5- رنجیدن موقوف، قهرم نمی کنم (بی بهونه. باشه؟).
6- از کسی انتظاری ندارم، اگه قراره توی زندگیم اتفاقی بیفته، باید خودم دست به کار شم.
7- دروغ نمی گم؛ غر نمی زنم، فحشم ممنوع: چه به خودم چه به دیگری.
8- سعی می کنم کاری کنم که لااقل یه نفر خوشحال شه. از کارای خوب کوچیک و دم دستی شروع می کنم، لازم نیست فکرم به جاهای دور و عجیب و غریب بره.
9- همه چیو فقط به اندازه نیازم مصرف می کنم، چه آب باشه چه غذا چه هر چیز دیگه ای. بقیه اشم، هر چقدرم کم باشه، با دست و دلبازی با دیگران تقسیم می کنم.
10- کله ام رو از توی گوشی و کامپیوتر میارم بیرون و واسه اطرافیانم وقت میذارم.

چه سخته! اگه از دستم در رفت چی؟
هیچی، دلیل نمیشه واسه یه اشتباه از این کمپین برم بیرون، فقط بدون سرزنش خودم، دوباره با بقیه همراه میشم. به همین سادگی.

• قدم سوم: آخرش که چی؟
قرارمون این باشه که یکشنبه و دوشنبه قبل از خواب به کارایی که توی روز انجام دادیم فکر کنیم، بعدشم از همه مهمتر:
سر ساعت 11 شب (23) روز سه شنبه 3 شهریور (ساعت 19 و 30 به وقت گرینویچ روز 25 آگوست 2015) هر جا که هستیم و تحت هر شرایطی، برای سه دقیقه بهترین آرزوها و دعاها رو توی دلمون مرور می کنیم. آرزوهایی مثل داشتن زمینی پاک و زیبا، حق زندگی واسه همه موجودات، آزادی و آگاهی انسانها، فراگیر شدن عشق و دوستی، و از بین رفتن نادانی، خودخواهی، ستم، بی عدالتی، فقر، بیکاری، گرسنگی، تنهایی، بیماری و ... خلاصه هر آرزو و دعایی که به نفع کل جهان هستی باشه (که حتماً به نفع منم هست).

همه با هم توی یک لحظه. فکرش رو بکن. چه انرژی عظیمی!!!

حاضری؟
پس دستمون رو بگیر و آفتابی شو که بی همراهی تو نمیشه.

یک شنبه 01 شهریور 94 - 10:36  
 
6
 
0
سالرد اویونی (بولیوی)
سالرد اویونی (بولیوی)

سالرد اویونی (بولیوی)
سالرد، یک بیابان نمکی انبوه در میانه آلتیپلانو، یکی از مناظر تجسمی بولیوی است. این مکان؛ بیابان هموار و وسیعی است که نور خورشید را چنان منکس می کند که با آسمان اثر تقارنی ایجاد میکند. در بیابان چندین دریاچه با رنگهای غیر معمول وجود دارد که علت آن وجود رسوبات معدنی است.

جمعه 30 مرداد 94 - 12:13  
 
12
 
2
نجات از انتخاب بین دو فرزند
نجات از انتخاب بین دو فرزند

نجات از انتخاب بین دو فرزند

آقا و خانم« گیمبل» که بی صبرانه منتظر به دنیا آمدن دختر های دوقلوی خود بودند، با یک انتخاب بسیار تلخ و دشوار مواجه شدند . پزشکان به آنها اطلاع دادند که یکی از دختران آنها باید بمیرد، در غیر این صورت هر دو مرده به دنیا خواهند آمد.
دوقلوها دچار سندروم TTTT (Twin-to-twin transfusion syndrome)بودند شرایطی که در آن رگ های خونی دوقلوها مشترک است و در صورت عدم مداخله پزشکی هر دو پس از به دنیا آمدن می میرند ، اما اگر یکی از این دوقلو ها در رحم مادر بمیرد دیگری شانس زنده ماندن دارد. به همین دلیل خانم و آقای گیمبل باید بین دو دختر خود یکی را انتخاب می کردند. آنها در حال تصمیم گیری بودندکه یک پزشک سوئدی آنها را از این انتخاب تلخ نجات داد. او به همراه یک تیم پزشکی دوقلوها را در رحم مادر عمل لیزر كرد تا آن رگهای مشترک را بسوزانند. این عمل با موفقیت انجام شد و دو ماه بعد هردو دختر زنده به دنیا آمدند.

جمعه 30 مرداد 94 - 11:03  
 
12
 
0
بینایی با یک دندان
بینایی با یک دندان

«مارتین جونز »42 ساله 10 سال پیش هنگام کار در یک کارگاه اوراقی و به دلیل پاشیدن آلومینیوم در چشمانش بینایی خود را از دست داد . اما چند ماه پیش با یک عمل حراحی واقعا عجیب بینایی خود را دوباره بدست آورد. او طی این حادثه دچار 37 درصد سوختگی شد، چشم چپش تخلیه و چشم راستش بینایی خود را از دست داد.
متخصصان ابتدا سعی کردند با سلول های بنیادی نابینایی او را برطرف کنند ، چون این عمل موفقیت آمیز نبود آنها روش جدیدی را به کار گرفتند. ابتدا یکی از دندان های مارتین را کشیدند و بعد آن را فرم دادند و تراشیدند تا بتوانند یک عدسی مصنوعی روی آن سوار کنند. پس از آن پزشکان سه ماه دندان آقای جونز را به گونه های وی پیوند زدند تا رگ های خونی و بافت زنده در آن به جریان بیافتد. سپس دندان زنده را به کره چشم وی منتقل کردند و وی ظرف دوهفته بینایی خود را بدست آورد. او توانست همسرش را که 4 سال پیش با او ازدواج کرده بود دوباره ببیند.

جمعه 30 مرداد 94 - 11:01  
 
11
 
0
118 روز زندگی بدون قلب
118 روز زندگی بدون قلب

« دزانا سیمونز » پس از چند ماه انتظار، زمانی که متوجه شد یک قلب برای پیوند جای قلب بزرگ شده اش پیدا شده، بسیار خوشحال شد. اما شادی او مدت زیادی دوام نیافت چراکه مدتی پس از پیوند، قلب جدید او دچار مشکل شد. پزشکان مجبور بودند قلب پیوندی او را خارج کنند در حالی که دیگر قلبی برای پیوند نداشتند. تنها کاری که پزشکان تا زمان پیدا شدن قلب جدید می توانستند انجام دهند این بود که دو بمپ مصنوعی در بدن او کار بگذارند تا عمل خون رسانی را انجام دهند. دزانا 4 ماه با این پمپ ها زندگی کرد و سرانجام در 29 اکتبر سال گذشته یک قلب جدید به او پیوند زدند و این بار قلب جدید او مثل ساعت کار می کرد.

جمعه 30 مرداد 94 - 11:00  
 
10
 
0
زندگی با 11 میله آهنی در بدن
زندگی با 11 میله آهنی در بدن

«کاترینا بورجس» 17 ساله، طی یک سانحه ی رانندگی به قدری مجروح شد که پزشکان معتقد بودند دیگر هرگز نمی تواند روی پاهای خود بایستد. او در این حادثه دچار شکستگی گردن، ستون فقرات، لگن و پای چپ شد و هر دو ریه او نیز پاره شدند. پزشکان توانستند با 11 میله آهنی و شمار زیادی پیچ و مهره، استخوان های او را به هم وصل کنند تا جوش بخورند. اکنون با گذشت 5 ماه از آن حادثه استخوان ها ی شکسته جوش خورده اند و کاترینا دیگر نیازی به مصرف دارو های مسکن ندارد.

جمعه 30 مرداد 94 - 10:47  
 
8
 
0
سقوظ از آسمان خراش
سقوظ از آسمان خراش

«آلسید مورنوس» به همراه برادرش مشغول شست و شوی شیشه های یک آسمان خراش در نیویورک بودند که ناگهان داربست فرو می ریزد و آنها از طبقه 47 به کف پیاده رو می افتند. برادر آلسید در جا کشته می شود و خود آلسید به قدری حالش وخیم بود که پزشکان او را به اتاق عمل منتقل نکردند و در روی تخت بخش اورژانس او را عمل کردند. آلسید مورنوس سه هفته در کما بود و سرانجام روز عید کریسمس چشم گشود. با توجه به اینکه احتمال زنده ماندن حتی پس از سقوط از طبقه چهارم 50 درصد است ، مورناس واقعا خوش شانس بوده است.

پنج شنبه 29 مرداد 94 - 13:10  
 
7
 
0
حاملگی عجیب یک کودک سه ساله در پرو
حاملگی عجیب یک کودک سه ساله در پرو

این جنین در واقع برادر دوقلوی این کودک است که به جای رشد کردن در رحم مادرش، در شکم کودک سه ساله رشد کرده است.در اتفاقی نادر، کودک سه ساله ای در کشور پرو، یک جنین در شکم خود نگهداری می کند. به گزارش پارس ناز به نقل از شبکه آر تی روسیه، پدر اسپاک پاکانا بعد از گلایه فرزند سه ساله اش از درد معده، وی را به بیمارستان می برد.پزشکان بعد از اجرای معایناتی توسط امواج مافوق صوت، دریافتند که در درون شکم این کودک، یک جنین وجود دارد. این جنین در واقع برادر دوقلوی این کودک است که به جای رشد کردن در رحم مادرش، در شکم کودک سه ساله رشد کرده است.
این مورد نادر در هر 500 هزار تولد، یک بار اتفاق می افتد. پزشک جراح، بعد از خارج کردن جنین ۲۵ سانتی از شکم کودک سه ساله، اعلام کرد: جنین رشد بسیار کمی در شکم اسپاک داشته و وزن آن تنها یک کیلو بوده است.

چهار شنبه 28 مرداد 94 - 16:55  
 
5
 
3
غذا با چاشنی وحشت
غذا با چاشنی وحشت

غذا با چاشنی وحشت

چهار شنبه 28 مرداد 94 - 16:27  
 
6
 
0
حشره فسیل شده
حشره فسیل شده

این محققان از تکنیک جدید برای تعیین ماهیت آخرین غذای این حشره استفاده کردند تا ثابت کنند چنین حشراتی تمامی اوقات از خون تغذیه کرده‌اند و حتی دایناسورها هم طعمه آن بوده‌اند.پشه کشف‌شده مدت زمانی کوتاه پس از تغذیه در ائوسن میانی تلف شده و خونش از آن زمان تاکنون در سنگ رست به دام افتاده است.این موجود زمانی مرده که شکل‌گیری سلسله جبال مونتانا و محل دفن آن، تازه به اتمام رسیده بود.
حشره باستانی مزبور به خوبی حفاظت شده زیرا در سنگ رست گرفتار شده است این موضوع واقعا عجیب است.رست نوعی سنگ است که در آن بدن بسیار کندتر تجزیه می‌شود و ماده گلی نرم احاطه‌کننده آن بدن موجود را بدون تحریف فشرده کرده است.این سنگ ریز همچنین جزئیات بیشتری را حفظ کرده و فرایند فسیل‌شدن به مسطح‌کردن فسیل و فشاردادن آن مانند یک کتاب برای محافظت از یک گل خشک‌شده، شباهت دارد.
دکتر دیل گرینوالت، محقق موزه تاریخ ملی اسمیتسونیان و رهبر ارشد این مطالعه از فناوری طیف‌سنجی جرمی غیرنابودکننده برای تولید تصویر شیمیایی دقیق از محتواهای معده این پشه استفاده کرده است.گرچه این استراتژی تغذیه‌کردن مستقل از تنوع حیوانات تکامل یافته، مدرک فسیلی از این نوع رفتار بی‌نهایت نادر است.کشف جدید سابقه فسیلی تغذیه از خون در این خانواده از حشرات را به 46 میلیون سال پیش باز‌می‌گرداند

پس از یافتن درصدهای بالایی از آهن در شکم فسیل‌شده این حشره، محققان این گونه را تحلیل کردند و منبعی به نام haem را کشف کردند. این ماده نوعی پروتئین در خون و مسئول انتقال اکسیژن است.گرچه مولکول‌های شکستنی و بزرگی از جمله دی ان ای به طور کلی از فسیل‌شدن جان سالم به در نمی‌برند، این حشره نشان می‌دهد تعداد خاصی از مولکول‌های ارگانیک پیچیده مانند haem می‌توانند حفظ و نگهداری شوند.
دو فسیل‌ جدید کشف‌شده از این پشه که یکی ماده و دیگری نر بود، به اندازه‌ای دقیق هستند که دانشمندان را قادر به تعیین گونه آن‌ها ساختند.گونه ماده این حشره Culiseta lemniscata و گونه نر آن Culiseta kishenehn نام دارد.فسیل‌های این دو موجود شامل اجزای ظریفی از قبیل شریان‌های بال، ارگان‌های جنسیتی، پولک‌ها و ساختارهای مومانند موجود بر روی بال‌ها هستند.جزئیات این مطالعه در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شد.

چهار شنبه 28 مرداد 94 - 15:59  
 
6
 
3

ناتالیا های‌هورست، دختر خردسالی است که اعتیادش به خوردن وسائل غیرخوراکی، او را در آستانه مسمومیتی کشنده قرار داده است.
به گزارش ایران ناز اعتیاد ناتالیا های‌هورست به خوردن وسائل غیرخوارکی تا آنجا پیش رفته است که والدین این کودک سه ساله، چندی پیش او را به دلیل خوردن یک لامپ در حال مرگ یافتند.
اگرچه خوراکی مورد علاقه ناتالیا چوب و سنگ است اما این دختر کوچک به دلیل خوردن یک آجر کامل (مانند یک بیسکویت) شناخته شده است.کالین، مادر 31 ساله ناتالیا، می‌گوید: "هر روز تلاش می‌کنیم تا مانع ناتالیا شویم که چیزهایی بخورد که می‌توانند او را بکشند."
از زمانی که خوردن لامپ ناتالیا را در آستانه مرگ قرار داده است، این دختر کوچک از خوردن شیشه پرهیز می‌کند اما همچنان چوب، سنگ و آجر می‌خورد.گفته شده که ناتالیا می‌تواند مانند یک انسان عادی که بیسکویت شکلاتی می‌خورد یک آجر را بخورد.