سریالهایی که حادثه آفریدند

پرشین فال

امروز قبل ازظهر روز یک شنبه بیست و ششم خرداد 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
نرم افزار مدت تماس


طالع بینی باستان

گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار مدت تماس
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید

روز : ماه : سال :

لحظاتی را با پرشین فال سرگرم شوید...! لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

علاوه بر اينكه سريال‌هاي ماه رمضاني تلويزيون درجه‌بندي گروه سني نداشت، ساعت پخش مناسبي هم براي اين مجموعه‌ها در نظر نگرفته بودند؛‌ متاسفانه هيچ گوش شنوايي هم در صدا و سيما وجود ندارد. فیلم و سریال سرگرمی

 علاوه بر اينكه سريال‌هاي ماه رمضاني تلويزيون درجه‌بندي گروه سني نداشت، ساعت پخش مناسبي هم براي اين مجموعه‌ها در نظر نگرفته بودند؛‌ متاسفانه هيچ گوش شنوايي هم در صدا و سيما وجود ندارد.
تلويزيون بي‌توجه به لزوم درجه‌بندي سني سريال‌هاي ماورايي و هشدارهاي روانشناسان در اين خصوص، ماه رمضان 90، سه سريال ماورايي را بدون نشان و علائم هشدار دهنده‌ي رسانه‌يي پخش كرد.

تبعات اين بي‌توجهي اين روزها با خبر مرگ دو پسر نوجوان قابل تامل شده است؛ چرا كه ادعا مي‌شود يكي از آنها با الگوبرداري از سريال رمضاني «پنج كيلومتر تا بهشت» و ديگري به تقليد از سريال «سي‌امين روز» به خودكشي اقدام كرده‌اند.

حميد يعقوبي از روانشناسان حوزه خانواده در پي اين خبرها با تاكيد بر اينكه ساعت پخش سريال‌هاي ماه رمضان مناسبت نبود‌، گفت:‌ علاوه بر اينكه سريال‌هاي ماه رمضاني تلويزيون درجه‌بندي گروه سني نداشت، ساعت پخش مناسبي هم براي اين مجموعه‌ها در نظر نگرفته بودند؛‌ متاسفانه هيچ گوش شنوايي هم در صدا و سيما وجود ندارد.

حميد يعقوبي در گفت‌وگو با ايسنا افزود:‌ متاسفانه ساعت پخشي كه براي سريال‌هاي ماه رمضان در نظر گرفته بودند اصلا مناسب نبود؛ با توجه به اينكه چندين سال است كه ماه رمضان به تابستان مي‌افتد، بنابراين دانش‌آموزان هم تا پايان شب همراه خانواده‌ها بيدار مي‌مانند و سريال‌ها تماشا مي‌كنند. به عقيده من هضم سريال‌هايي كه مسائلي همچون مرگ‌، قيامت و ... را مطرح مي‌كنند، براي نوجوانان و كودكان دشوار است.

او توضيح داد: زماني كه ماه رمضان در تابستان است، تنظيم ساعت پخش در عمل تغييراتي نخواهد كرد ممكن است صداو سيما اعلام كند كه كودكان و نوجوانان نبايد ساعت 9 شب به بعد بيدار بمانند اما معمولا تا زماني كه ماه رمضان در تابستان باشد، اين اتفاق نمي‌افتد.

يعقوبي در ادامه از اتفاقات اخير مبني بر مرگ دو نوجوان 12 ساله ابراز تاسف كرد و گفت: اين اتفاقات جاي تاسف دارد‌؛ ظاهرا صدا و سيما به ملاحظات روانشناختي توليد فيلم و سريال به اندازه‌ي كافي توجه نمي‌كند.

وي گفت: همه اعضاي انجمن روانشناسي باليني ايران از شنيدن خبر شوكه شدند؛ به هر حال اميدوارم با اين اتفاقات مسؤولان صداوسيما به خود بيايند.

وي افزود: من هميشه به عنوان يك روانشناس در گفت‌وگوهاي پيش از اين هم اعلام كردم كه سريال‌هاي تلويزيوني نه مزيت سني دارند و نه مزيت ساعتي. هميشه اينگونه است كه وقتي يك حادثه‌ پيش مي‌آيد آن وقت به سراغ درمان مي‌رويم. ظاهرا ما پيشگيري را هيچگاه جدي نگرفته‌ايم با اين اتفاقات ناگوار كار از پيش‌گيري گذشته است. اميدواريم بعد از اين درس عبرت بگيريم و براي سال‌هاي بعد به فكر درمان باشيم.

اين روانشناس در ادامه گفت‌وگو با ايسنا درباره اينكه لزومي ندارد در ماه مبارك رمضان حتما مسائلي همچون مرگ،‌ قيامت‌، بيمارستان و ... در سريال‌ها عنوان شود،‌ خاطرنشان كرد: چه اصراري است كه حتما در ماه رمضان مسائلي همچون مرگ،‌ قيامت‌، برزخ و .. مفاهيمي كه روحيه و خلق افراد را ضعيف مي‌كند عنوان شوند؛‌ متاسفانه همه در ماه رمضان منتظرند تا مسائلي از قبيل برزخ و قيامت مرگ در سريال‌ها مطرح شود.

اين روانشناس و مدرس دانشگاه افزود:‌ به عقيده من لزومي ندارد حتما در ماه رمضان به سراغ مسائل ماورايي برويم؛ چرا نبايد به عنوان جامعه اسلامي در ساير ماه‌هاي سال به سراغ ماوراء برويم و فقط اين امر مختص ماه رمضان باشد.

حميد يعقوبي در پايان به خبرنگار ايسنا گفت: مرگ اين دو كودك عزيز را به خانواده‌هايشان تسليت مي‌گويم و اميدوارم مسؤولان صدا و سيما هشدارهاي روانشناسان را جدي بگيرد.

نوشته شده توسط :  |  در تاريخ: 26 شهریور 1390 7:11  |  نظر دهيد - بازدید : 8604

تگ ها : آسیب شناسی جامعه,تاثیر سریالهای تلوزیون بر جامعه,جامعه و آسیب شناسی,سریال پنج کیلومتر تا بهشت حادثه آفرید,سریالهای پر حادثه تلوزیون,وقتی سریالهای تلوزیونی جان یک نوجوان را می گیرد,
فیلم و سریال
مطالب بیشتر
زناشویی
مطالب بیشتر
گالری عکس
مطالب بیشتر
سرگرمی
مطالب بیشتر
گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
طالع بینی باستان
  • هیچ چیزی هنوز ارسال نشده است

براي ارسال نظر در پرشين فال شما بايد عضو باشيد.
هم اکنون به خانواده پرشين فال بپيونديد.عضويت رايگان است.اينجا کليک نماييد.