ابلهان باور کنند!

پرشین فال

امروز قبل ازظهر روز یک شنبه بیست و ششم خرداد 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
نرم افزار مدت تماس


طالع بینی باستان

گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار محاسبه سن

روز : ماه : سال :

لحظاتی را با پرشین فال سرگرم شوید...! لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

امروز مي‌خوام براتون از دعواي زن و شوهرا بگم. از قديم گفتن نمي‌شه به دعواي زن و شوهرا اعتماد كرد. امروزه اين حرف قديميا براي بسياري از روان‌شناسان و جامعه‌شناسان به اثبات رسيده. مطالب جالب و خواندنی سرگرمی

امروز مي‌خوام براتون از دعواي زن و شوهرا بگم. از قديم گفتن نمي‌شه به دعواي زن و شوهرا اعتماد كرد. امروزه اين حرف قديميا براي بسياري از روان‌شناسان و جامعه‌شناسان به اثبات رسيده.

همه ما بعضي وقت‌ها با مشاجرات زوج‌ها برخورد و حتي خودمون هم تو زندگي مشترك‌مون گاهي سابقه مشاجره و جر و بحث با همسرمون رو داشتيم.

بعضي وقتا دو تا زوجي كه توي ماشين‌شون نشستن و به سمت مقصدي مي‌رن و توي راه مسير رو گم مي‌كنن، با هم بحث و مشاجره مي‌كنن، يا وقتي زن از همسرش مي‌خواد كه چون زودتر از هميشه از سركار برگشته دقايقي رو توي خيابون به پياده‌روي بپردازن ولي همين حرف كوچيك مشاجراتي رو به دنبال داره، اومدن مهمون گاهي مواقع به طور پنهاني بحث‌هايي رو بين زوجين به وجود مياره.

اين‌ها نمونه‌هايي از بحث‌هاي روزمره زن و شوهراست كه تو زندگي روزمره همه ما اتفاق مي‌افته و هيچ كس وجود نداره كه مدعي بشه چنين مشكلاتي براش پيش نيومده. آيا به علت اين بحث‌هاي كوچيك فكر كرديد؟!

يكي مي‌گه وقتي مرد بعد از يك روز كاري از سركار برگشته خونه، همسرش نبايد ازش بخواد تا با هم بيرون برن و تفريح كنن. اون يكي مي‌گه وقتي مسير رو بلد نيستي از اول بايد از يكي سوال كني كه تو خيابون سردرگم نشي.

اين‌ها به نوعي توجيه علت اين بحث‌هاست غافل از اين‌كه امروزه روان‌شناسا به اين نتيجه رسيدن كه وابستگي شديد احساسي بين زوجين، علت اصلي و اساسي اين بحثاي كوچيكه.

تعجب كرديد! نه؟!

بله، وقتي زن و شوهر به شدت به هم وابسته باشن، هر موردي كه به نحوي مانع اين وابستگي و احساس نزديكي اون‌ها بشه، به نوعي آرامش اون‌ها رو به هم مي‌زنه و باعث بحث و مجادله مي‌شه. تحقيقات روان‌شناسان و جامعه‌شناسان، خبر از وابستگي شديد بعضي از زوج‌ها مي‌ده كه اين وابستگي شديد مي‌تونه با گذشت زمان براي اون‌ها بسيار مشكل‌ساز بشه. مرد از سركارش مياد خونه و به همسرش مي‌گه كه براي مدت چند روز بايد بره به يك ماموريت كاري. زن از شنيدن اين حرف ناراحت مي‌شه. ابتدا سعي مي‌كنه ناراحتيش رو بروز نده ولي لحظاتي كه مي‌گذره، آرامش خودش رو به خاطر عدم حضور چند روزه همسرش تو خطر مي‌بينه و همين اولين واكنش‌هاي زن رو به دنبال داره: حالا نمي‌شه ماموريتت رو عقب بندازي، يكي ديگه رو به جاي خودت بفرست، اين همه ماموريت رفتي چه قدر درآمد داشتي و...

اين‌ها واكنشايي هستن كه زن نشون مي‌ده و باعث اولين بحث‌ها مي‌شه، اما متاسفانه هيچ كس از اين منظر به اين بحث‌ها و جدل‌ها نگاه نمي‌كنه و هر كس كه مشكلات اين‌چنيني زن و شوهري رو مي‌فهمه اولين كاري كه مي‌كنه يا پيدا كردن مقصره و يا نصيحت طرفين درحالي كه اگه شوهر با اين ديد به قضيه نگاه كنه كه وابستگي شديد همسرش باعث بروز اين مشكل شده، خيلي منطقي و با حفظ آرامش خودش و همسرش مي‌تونه اين مشكل رو حل كنه.

پس بياييم به مشكلات كوچيكي كه با همسرمون پيدا مي‌كنيم با ديد مثبت نگاه كنيم؛ با اين نگرش كه چون همسرمون دوست‌مون داره، تغييرات آني رو سدي مي‌بينه در مقابل احساساتش بنابراين راهي پيدا كنيم كه اين تغييرات آني رو كنترل كنيم.

به اميد روزهاي آرام

محسن باقري

ازدواج عاقلانه، زندگي عاشقانه

رد كردن خواستگاران

پرسش: مادرم بدون اطلاع من خواستگارانم را رد مي‌كند. آيا اين كار درست است؟

پاسخ: در صورتي كه هنوز شرايط ازدواج را نداريد (سن پايين، تحصيلات متوسطه و...) رد كردن خواستگاران بدون اطلاع شما خوب است؛ زيرا خواستگاري نتيجه‌اي ندارد و در صورت آگاه شدن، تمركزتان در كارها به ويژه درس از بين مي‌رود؛ اما اگر آمادگي ازدواج را داريد، رد كردن خواستگاراني که داراي شرايط اوليه هستند بدون دليل موجه درست نيست.

مادر بايد با دختر دم‌بخت خود كاملا صميمي باشد و درباره مسايل ازدواج با هم به گفتگو بنشينند. حيا داشتن در چنين مواقعي از طرف هر يك از مادر يا دختر، حياي عاقلانه نيست.

دختر بايد ملاك‌هاي خود را براي ازدواج با مادر در ميان بگذارد تا در صورتي كه شرايط اوليه خواستگار را مناسب و متناسب با شرايط دختر نديد، پاسخ منفي دهد تا كارها به خواستگاري بي‌نتيجه و پيامدهاي منفي آن نرسد.

امتناع از پرداخت مهريه از ترس جدايي

زني در دادگاه خانواده، مهريه‌اش را كه 800 سكه طلا بود، درخواست كرد ولي مرد به دليل ترس از جدايي از پرداخت آن امتناع كرد.

اين زن 33 ساله در مقابل قاضي با بيان اين‌كه شوهرم بسيار خسيس است و طي 12 سال زندگي مشترك فقط خرجي زندگي‌مان را داده است، گفت: شوهرم حتي حاضر نيست با توجه به مناسبت‌هاي مختلف، هديه‌اي برايم تهيه كند. وي ادامه داد: ما فرزندي نداريم تا شوهرم بخواهد خرج او را بدهد بنابراين تامين مخارج زندگي دو نفره ما كار سختي براي او نيست.

اما مرد با حضور در دادگاه گفت: نمي‌توانم مهريه همسرم را كه 800 سكه بهار آزادي است، بپردازم چرا كه مي‌دانم اگر چنين كاري را انجام دهم، او به مرور از من جدا خواهد شد. وي ادامه داد: همسرم بايد از اين درخواست خود دست برداشته و از آن منصرف شود تا بتوانيم با خيال آسوده در كنار يكديگر زندگي كنيم. ولي زن به خواسته خود پافشاري مي‌كرد، بنابراين قاضي پس از شنيدن اظهارات طرفين حكمي مبني بر پرداخت مهريه صادر و آن دو را به مصالحه دعوت كرد.

طلاق سه هوو

اگر روزي به دادگاه خانواده سر بزنيد موارد جالبي به چشم‌تان مي‌خورد. يكي از اين موارد جالب مردي بود كه مي‌خواست هر سه زنش را طلاق دهد.

وي گفت كه زن اولش باردار نمي‌شد و به همين دليل دوباره ازدواج كرده، ولي از شانس بد همسر دومش نيز به همين مشكل مبتلا بوده است. به اين دليل همسر سومي اختيار كرد. همسر سوم بچه‌دار شد و خدا 2 پسر به وي داد كه يكي از آنها نابينا بود، در همين حين اين زن نيز دچار يك بيماري خوني بسيار وخيم شد.

همسران اين مرد همه از وي راضي بودند و با هم زندگي مي‌كردند، ولي خودش مي‌گفت ديگر حوصله تحمل اين زجرها و بدشانسي‌ها را ندارد و مي‌خواهد تنها زندگي كند.

آشتي زن و مرد

پس از 20 بار درخواست طلاق

زن و مردي با مراجعه به دادگاه خانواده در بيستمين پرونده طلاق خود، از درخواست جدايي منصرف شده و آشتي كردند. زني 35 ساله با مراجعه به دادگاه خانواده براي بيستمين بار، دادخواست جدايي خود را به قاضي دادگاه ارائه كرد.

اين زن در مقابل قاضي با بيان اين‌كه از دست كارهاي شوهرم خسته شده‌ام و طلاق مي‌خواهم، گفت: شوهرم بسيار خسيس بوده و دائم از كارهاي من ايراد مي‌گيرد.

وي در ادامه افزود: مي‌خواهم با گرفتن مهريه و طلاق به راحتي به زندگي‌ام ادامه دهم، چرا كه شوهرم با وجود اين شرايط، زندگي را برايم سخت كرده است.

مرد 40 ساله در حضور قاضي گفت: حدود 16 سال از زندگي مشترك‌مان مي‌گذرد و ما نتوانستيم با يكديگر در خصوص اخلاق‌مان كنار بياييم.

زن ادامه داد: شوهرم بسيار عصبي است، بايد از او جدا شوم و مرد با شنيدن اين حرف زن ادامه داد: همسرم با چنين حرف‌هايي مرا عصبي مي‌كند؛ من نيز حاضر به جدايي هستم ولي اگر او از درخواستش بگذرد، من نيز منصرف مي‌شوم.

با اصرار و صحبت‌هاي قاضي پرونده بعد از تشكيل 20 پرونده در خصوص طلاق و در نهايت با گذشت چند دقيقه، زن و مرد از درخواست خود منصرف شدند و اظهار كردند كه ما تا حالا با يكديگر لجبازي مي‌كرديم.

در پايان اين پرونده، مختومه اعلام شد و مهريه‌اي از سوي مرد به زن پرداخت نشد.

نوشته شده توسط :  |  در تاريخ: 25 شهریور 1390 7:11  |  نظر دهيد - بازدید : 9790

تگ ها : اختلافات در زندگی مشترک,دعوای زن و شوهر,زن و شوهر دعوا کنند ابلهان باور کنند,
مطالب جالب و خواندنی
مطالب بیشتر
زناشویی
مطالب بیشتر
گالری عکس
مطالب بیشتر
سرگرمی
مطالب بیشتر
گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار مدت تماس
  • هیچ چیزی هنوز ارسال نشده است

براي ارسال نظر در پرشين فال شما بايد عضو باشيد.
هم اکنون به خانواده پرشين فال بپيونديد.عضويت رايگان است.اينجا کليک نماييد.