فرار از عدم اعتماد به نفس

پرشین فال

امروز بعدازظهر روز چهار شنبه یکم خرداد 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
فال تاروت اندروید


طالع بینی باستان

گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار مدت تماس
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
فال تاروت اندروید

روز : ماه : سال :

لحظاتی را با پرشین فال سرگرم شوید...! لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

رهایی از عدم اعتماد به نفس افزایش حس اعتماد به نفس راهکار های بالا بردن اعتماد به نفس چگونه اعتماد بنفس خود را بالا ببرم موفقیت در زندگی روانشناسی

عدم اعتماد به نفس

کمبود اعتماد به نفس نه تنها در زندگی شغلی تاثیر منفی می گذارد و قابلیت اجرایی آن را کاهش می دهد، بلکه در زندگی خانوادگی نیز تاثیر گذاشته و باعث می شود که افراد  نسبت به شریک زندگی خود بی میل شوند و در وظایف خود نسبت به فرزندان نیز در بمانند.
فقدان اعتماد به نفس در کلیه امور زندگی انسان تاثیر می گذارد. این امر باعث می شود که  فرد متحمل فشار روانی زیاد شود. پذیرفتن همه ی انتقاد ها و ایراد ها ، افسردگی، ناراحتی، منفی بافی و داشتن ایده آل های دست نیافتنی و دور از ذهن برای چیز های مختلف از زنگ خطرهایی است که به فرد هشدار می دهد باید سبک زندگی خود را تغییر دهند و اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.

برای بالا بردن اعتماد به نفس چه کارهایی می توان انجام داد؟

 • به خدا توکل کنید
  مطمئن باشید اگر توکل خود را به خالق متعال بیشتر کنید، قطعا احساس درونی بهتری خواهید داشت و تکیه گاه مطمئنی که دارید در تمام لحظات و اتفاقات یاور شما خواهد بود.

 • گذشته را بپذیرید و آینده را دگرگون کنید
  باید بدانید که گذشته را نمی توان تغییر داد ، امّا آینده چیزی نیست جز اندیشه های شما و کوشش برای آفریدن آن. منظور این است که در بند گذشته نباشید. از گذشته درس بگیرید. باید عاقلانه به گذشته نگاه کنید و اندیشه و وقت خود را صرف چیزی کنید که توان دگرگون ساختن آن را دارید.

 • از آینه دوری کنید
  وقتی خانم ها زمان زیادی را صرف ظاهر خود می کنند و به چیزهای دیگر رسیدگی نمی کنند، کمتر خوشحال هستند. نمی گوییم به ظاهرتان اهمیت ندهید، ولی افراط در رسیدن به ظاهرتان ، حواس شما را از جنبه های دیگر زندگی پرت می کند.

 • در برخی زمینه ها متخصص شوید
  برای پیشرفت در زندگی فردی و حرفه ای ، شما باید در زمینه هایی متخصص و منحصر به فرد باشید. همین نکته که شما چیزی می دانید و دیگران نمی دانند به شما اعتماد به نفس می دهد. باید آموزش مداوم را به عنوان یک اصل در زندگی خویش بپذیرید.

 • تجربه های جدید را زندگی امتحان کنید
  هر چیز جدید را در زندگی امتحان کنید.در کلاسی که در زمینه ی آن آشنایی چندانی ندارید، شرکت کنید. امتحان و آزمایش توانایی ها و قابلیت ها در حیطه ای جدید، راهی شگفت انگیز برای آموختن اعتماد و اتکا بر خویش است.کارها را بدون هیچ عذر و بهانه ای به پایان برسانید.

 • تصمیم گرفتن را تمرین کنید
  تمرین تصمیم گیری به شما کمک می کند تا نسبت به قدرت قضاوت خود اطمینان بیشتری به دست آورید و در نتیجه اعتماد به نفس کامل تری کسب نمایید. از هر فرصتی برای تصمیم گیری استفاده کنید و این نیرو را در خود پرورش دهید. تصمیم گیری مستلزم خطرپذیری و احساس مسئولیت است.

 • درباره اهداف تان با خود گفت و گو کنید
  اهداف را به صورت جملاتی مشخص درآورید و به صورت جملات مثبت به خود بگوییدو موفقیت در اهداف کوتاه مدت  شما را برای دست یافتن به اهداف بلند مدت تشویق می کند و انگیزه ی تلاش را در شما بیدار می سازد. همواره این اهداف را به خود یادآور شوید تا بخشی از ضمیر ناخودآگاه شما گردد.

 • در انجام کارهای تان پا فشاری کنید
  زمانی که در میدان چالشی جدید قرار می گیرید، مقاومت به خرج دهید . اعتماد به نفس واقعی از این اعتماد ناشی می شود که شما می توانید با اتکا بر توان خویش و بدون در نظر گرفتن نتیجه کار با سعی و تلاش ، عملی را انجام دهید و با جسارت تمام آن را به پایان برسانید . اگر عهده دار انجام کاری می شوید ، آن را با اعتماد به نفس صوری و ظاهری هم که شده انجام دهید.

 • نتایجی را که می خواهید مجسم کنید
  تصویر روشنی از ان چه می خواهید به دست آورید، داشته باشید. این کار باعث می شود تا انرژی خود را بر آن هدف متمرکز کنید. اگر می خواهید از شر خصلتی رها شوید خود را در حالتی تصور کنید که از آن خصلت هیچ اثری در شما نیست. همین تصویر و تکرار آن به شما کمک می کند تا از ان خصلت نا خوشایند رها شوید.

 • از انسان های موفق کمک بخواهید
  آیا شخص قابل اعتمادی را می شناسید که بتواند یکی پس از دیگری مسئولیت  کارهای جدید و همراه با ریسک را عهده دار شود؟ ببینید که او چه طور این کار را انجام می دهد. به خود جرأت دهید و با این گونه افراد ملاقات کنید و دریابید که چه طور آن ها مسئولیت های خطیر را بر عهده می گیرند.

نوشته شده توسط :  |  در تاريخ: 23 اردیبهشت 1393 15:25  |  نظر دهيد - بازدید : 6201

تگ ها :
موفقیت در زندگی
مطالب بیشتر
زناشویی
مطالب بیشتر
گالری عکس
مطالب بیشتر
سرگرمی
مطالب بیشتر
گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
طالع بینی باستان
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار محاسبه سن
 • هیچ چیزی هنوز ارسال نشده است

براي ارسال نظر در پرشين فال شما بايد عضو باشيد.
هم اکنون به خانواده پرشين فال بپيونديد.عضويت رايگان است.اينجا کليک نماييد.