10 دلیل خوب برای اینکه از خوابتان نزنید

پرشین فال

امروز قبل ازظهر روز چهار شنبه بیست و نهم خرداد 98 - ساعت :
فال تاروت رایگان
فال تاروت اندروید


طالع بینی باستان

گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار مدت تماس
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار مدت تماس

روز : ماه : سال :

لحظاتی را با پرشین فال سرگرم شوید...! لطفا تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

10 دلیل خوب برای اینکه از خوابتان نزنید عوارض کم خوابی فواید خواب کافی اهمیت خواب خوب بخوابید تا... سلامت عمومی سلامت

کم خوابی

همه ما در طول روز کارهای نیمه تمام بسیاری داریم که آن ها را به آخر شب موکول می کنیم و یا اینکه پرونده های کاری را زیر بغل می زنیم و راهی منزل می شویم و تا شب ها هم کار کنیم و به اصطلاح راندمان (بازده) کاری مان را بالا ببرم؛یا اینکه عاشق برخی از این سریال های تلویزیون هستیم و تا تیتراژ پایانی سریال پخش شده را نبینیم،نمی خوابیم.در واقع تمام تلاشمان را می کنیم تا از خوابمان کم کنیم و به کار های دیگر برسیم.اما آیا تصور می کنید که با شب زنده داری و کوتاه کردن مدت خواب،بیشترین بهره را از زمان می برید و در کارهایتان موفق تر عمل می کنید؟ باید در جوابتان بگوییم این کار نه تنها راهی برای موفقیت بیشتر و پیشرفت نیست،بلکه به مرور زمان،به سلامتی تان آسیب میرساند.با پرشین فال همراه باشید تا بگوییم چرا باید شب ها به موقع در آغوش خواب آرام بگیرید تا سالم و سر حال باشید:

 1. خوب بخوابید تا سالم باشید
  دلایل علمی زیادی وجود دارد که اهمیت خواب را پررنگ‌تر می‌کند . محققان کانادایی فهرستی بلندبالا از تاٍثیر مثبت خواب بر روی سلامت جسمی و روحی افراد تهیه کرده اند. اگر شما هم اهل مطالعه مقالات مربوط به بهداشت و سلامتی باشید، بدون شک همیشه مشاهده کردید که در مورد اهمیت تغذیه سالم و ورزش روی سلامتی نوشته می‌شود اما معمولاً خیلی کم در مورد تأثیر خواب در سلامتی بحث می‌شود. واقعیت این است که خواب خوب و کافی نعمت بزرگی است که برخی از بیماری‌ها را از شما دور می‌کند. اما خواب خوب و کافی به چه معنایی است؟
  البته هر کسی ریتم بیولوژیکی خاص خود را دارد. خواب خوب و کافی یعنی حدود هفت الی هشت ساعت خواب عمیق و مستمر بدون سر و صدا در حالت راحت که باعث کسب انرژی کافی برای ادامه روز است.

 2. خوب بخوابید تا قلب نازنینتان سلامت باشد
  نتایج یک پژوهش آمریکایی که سه سال بعد در نشریه  Associantion medicale به چاپ رسیده است نشان می‌دهد بیش از هفت ساعت خواب در طول شب به سلامت بدن بخصوص سلامت قلب ، کمک زیادی می‌کند.به عقیده محققان افرادی که کمتر از هفت ساعت می‌خوابند ، بیشتر در معرض مشکل تصلب شرایین قرار می‌گیرند .
  این مشکل به سلامت قلب آسیب می‌زند علاوه‌بر این باید بدانید که کمبود خواب ، حتی به مدت یک هفته تاثیر در افزایش هورمون کورتیزول دارد که به هورمون استرس معروف است .و حتماً خودتان بهتر می‌دانید که استرس و  فشارهای روحی روانی تأثیر منفی روی سلامت قلب و عروق دارند ، به همین دلیل توصیه می‌کنیم به اندازه کافی بخوابید استرس را از خود دور کنید تا قلبتان سالم بماند.

 3. خوب بخوابید تا خوش خلق باشید
  لطفاً جمله (وقت خوابیدن ندارم) را آن‌قدر تکرار نکنید.نخوابیدم نه به نفع سلامت تان است نه به نفع خلق و خویتان.بهترین کار این است که خواب را در اولویت ساعت شبانه روزیتان قرار دهید . باید بدانید که کمبود خواب  روی خلق خو شما هم تأثیر می‌گذارد و لازم نیست کسی را روان شناس باشد و تشخیص دهد شما بدخواب و بی حوصله شده اید.
  افراد بی خواب حساس و زودرنج می‌شوند، زود از کوره در می‌روند و تمرکزشان کمتر است اما اگر بدانید که خواب به اندازه کافی خوابیدن  از شما همسر، کارمند، پدر، مادر یا رئیس خوب می‌سازد باز هم از خواب تا می‌زنید؟
  پس خود بخوابید تا خوش‌اخلاق و دوست داشتنی شوید.

 4. خوب بخوابید تا سیستم ایمنی بدنتان قوی ‌شود
  محققان کانادایی بیش از 15 سال است که بر روی اهمیت خواب و تاثیر آن  روی سیستم ایمنی بدن مطالعه می‌کنند . نتایج این بررسی‌ها نشان می‌دهد که خواب خوب قدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهد و به عقیده این محققان اگر به عنوان مثال واکسن آنفلوانزا بزنید اما کم بخوابید ،بدنتان آنتی کورها یا همان پادتن‌های کمی تولید می‌کندو برای همین هم واکسن چندان اثری در بدنتان نخواهد داشت .برای همین توصیه می‌کنیم اگر می‌خواهید (سر بازی‌های) بدنتان به اندازه کافی قدرت مقابله با میکروب‌ها و ویروس‌های مهاجم را داشته باشد، به اندازه کافی بخوابید .

 5. خوب بخوابید تا بهتر یاد بگیرید
  محققان آلمانی دریافتند که استراحت پس از دریافت اطلاعات باعث می‌شود که این اطلاعات بهتر و بیشتر در مغزثبت شوند.
  این پژوهش که روی حافظه انجام شده و نتایج آن در مجله Nature neuroscience به چاپ رسیده  است نشان  می‌دهد  که مفز ما از خواب بهره می‌گیرد  تا به شیوه جدید اطلاعات اندوخته را ثبت و ضبط کند . در این پژوهش محققان از 24 دوطلب درخواست کردند تا 30 عدد کارت حاوی نام اشیا و حیوانات را حفظ کنند . در پایان 40 دقیقه، اما 12 نفر از داوطلبان قبل  از اینکه به سراغ کارت‌ها دیگر  بروند، چرت می‌زدند، در نهایت محققان از داوطلبان خواستند تا هر آنچه را که حفظ کرده اند بازگو کنند.
  محققان در عین ناباوری مشاهده کردند  داوطلبان که استراحت کرده بودند  85% اطلاعات کارت‌ها را حفظ بودند، در حالی که بقیه افراد تنها 60% اطلاعات را به خاطر داشتند.
  آن‌ها به این نتیجه رسیدند که فعال سازی دوباره خاطرات به وضعیت خود افراد بستگی دارد. به این ترتیب که 40 دقیقه خواب کافی است تا بخش اعظمی از اندوخته ها در منطقه ای از مغز  ذخیره  شود  که اطلاعات  جدید به آنجا می‌رسند . این یافته‌ها برای افراد سود بیشتری دارد که به صورت فشرده، در حال آموزش یک زبان خارجی هستند و یا افرادی که از استرس و فشارهای روحی رنج می‌برند .
  توصیه می‌کنیم به جای اینکه شب امتحان را تا صبج بیدار بمانید و درس هایتان را حفظ کنید ، بهتر است بخوابید. شب امتحان شب استراحت است ، چون براساس نتایج همین پژوهش اگر بعد از مطالعه نخوابید، نمی‌توانید به خوبی اطلاعات را پردازش کنید و به خاطر بیاورید .

 6. خوب بخوابید تا بیماری‌ها از شما دور شود
  خواب کافی نقش زیادی در کنترل قند خون دارد. نتایج پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که کمبود خواب می‌تواند در شدت بروز برخی از انواع دیابت مانند: دیابت نوع 2 تاثیر بگذارد اما خواب کافی و خوب به سلامت کبد و عضلات کمک زیادی می‌کند، علاوه بر این، بر این اساس سایت ((پاسبورت سانته))، مغز از زمان خواب استفاده می‌کند تا از شر ضایعات خلاص شود.
  اگر نمی‌خواهید خودتان را در معرض این بیماری‌های شیرین تلخ یعنی  همان دیابت نوع 2 قرار دهید و یا این که کبدتان دچار مشکل شود، از ساعت خوابتان نزنید وبه ریتم بیولوژیکی بدنتان احترام بگذارید.

 7. خوب بخوابید تا هوشیار باشید
  افراد بزرگ‌سال که در سلامت کامل هستند از اختلال خواب رنج نمی‌برند می‌توانند در طول روز 16 ساعت را بدون نیاز به خواب نیمروزی پشت سر بگذارند. این افراد در طول روز سرحال، سرزنده و هوشیارندو قدرت ذهنی بالایی هم دارند.
  در واقع یک از علایم که نشان می‌دهد فردی در طول شب، اندازة کافی استراحت  کرده، این است که در طول روز نیازی به چرت زدن و یا مصرف نوشیدن محرک ذهن، مانند نوشیدنی‌های انرژی‌زایا قهوه ندارد.

 8. خوب بخوابید چون تعداد افراد کم خواب خیلی کم هستند
  بعضی‌ها به این علت است از خوابشان می‌زنند که ادعا می‌کنند خواب زیادی نیاز ندارند محققان کانادایی در  بررسی‌هایی روی افراد کم خواب، یعنی افرادی که کمتر از شش ساعت خواب نیاز دارند، انجام دادند.
  افراد کم خواب با این ساعت خواب نیز احساس سرزندگی می‌کنند و به بیشتر از آن  نیازی ندارد. داوطلبانی زیادی برای شرکت در این پژوهش پیش‌قدم شدند اما جالب است بدانید که این پژوهش نیمه تمام ماند، زیرا اکثر شرکت کننده‌ها  ادعا می‌کردند دچار کم خوابی شدند و علایم کم خواب زیادی در آن‌ها دیده شد.
  اگر شما هم افرادی را می‌شناسید  که ادعا می‌کنند به خواب کمی نیاز دارند اما مثلاً در جلسات کاری خمیازه می‌کشند، به ادعایشان شک کنید، محققان معتقدند  تعداد افراد ی  که واقعا  به خواب کمتر از 6  ساعت نیاز دارند، بسیار کم است و همه ما در حالت عادی به 8 ساعت خواب مستمر نیاز داریم.

 9. خوب بخوابید تا بازده کاری تان بالا رود
  بعضی‌ها با میل و رغبت از خوابشان می‌زنند تا مدت زمان بیشتری بیدار بمانند ، زیرا همان‌گونه که گفته شد تصور می‌کنند با این روش می‌توان اندازه کارشان را بالا ببرد و در زندگی اجتماعی، شغلی و خانوادگی انسان‌های موفق تری باشند. خیلی‌ها تصور می‌کنند خوابیدند، کار بیهوده‌ای است که مانع پیشرفت انسان می‌شود، در حالی که باید بدانید که نتایج پژوهش‌های درست خلاف این باور را اثبات می‌کند.
   کمبود خواب به مرور زمان، باعث خستگی بدن می‌شود و در نتیجه خلاقیت وقدرت تفکر را کاهش می‌دهد. اگر به فکر چاره نباشید و این کم خوابی در طولانی‌مدت ادامه یابد، لطمات زیادی بر سر بر جسم و روحتتان نیز خواهد شد، به این ترتیب که قدرت تمرکز و دقت آن کم می‌شود و به سرعت نمی‌توانید نسبت به رویدادهای پیرامونتان آن عکس‌العمل نشان دهید. حتی قدرت به تصمیم گیری تان نیز دچار اختلال می‌شود.

 10. خوب بخوابید تا نیازی به نوشیدنی های کافئین دار نداشته باشید
  قهوه یکی از نوشیدنی‌های پرطرف‌دار در سرتاسر جهان است که برای تحریک مغز و نشاط مصرف می‌شود اما خیلی‌ها نمی‌دانند که کافئین بعد از 40 سالگی بر روی خواب  تأثیر می‌گذارد.
  در واقع کافئین در خواب عمیق اختلال ایجاد می‌کند و افراد برای اینکه در طول روز سرحال باشند، مداوم قهوه می‌نوشند و این کار یعنی یک دور باطل.افراد قهوه می‌نوشند تا سرحال باشند اما خوابشان بهم می‌ریزد و در طول روز خسته اند و در نتیجه مجبورند بیشتر به سراغ قهوه یا نوشیدنی‌های انرژی‌زا بروند تا خستگی را از تنشان بیرون کنند . توصیه می‌کنیم به اندازه کافی بخوابید تا در طول روز نیازی به نوشیدن قهوه زیاد نداشته باشید ، چون کافئین خواب شبانه شما را مختل می‌کند.

نوشته شده توسط :  |  در تاريخ: 21 اردیبهشت 1393 17:34  |  نظر دهيد - بازدید : 3280

تگ ها :
سلامت عمومی
مطالب بیشتر
زناشویی
مطالب بیشتر
گالری عکس
مطالب بیشتر
سرگرمی
مطالب بیشتر
گوشواره ماه تولد گوشواره ماه تولد شما
 یك هدیه منحصر به فرد و فوق العاده | گوشواره ماه تولد دختران ایرونی | عمیق ترین تاثیرات روحی و روانی به همراه افزودن به قدرت جذابیت شما -
اینجا کلیک فرمایید
نرم افزار محاسبه سن
دست بند ماه تولد دست بند ماه تولد شما
حتی دستبند شما با شخصیتتان سازگار خواهد بود
- جذابیت خود را چند برابر كنید
منطبق با سلیقه شما -
اینجا کلیک فرمایید
طالع بینی باستان
 • هیچ چیزی هنوز ارسال نشده است

براي ارسال نظر در پرشين فال شما بايد عضو باشيد.
هم اکنون به خانواده پرشين فال بپيونديد.عضويت رايگان است.اينجا کليک نماييد.